Danas je u prostorijama OŠ “Kalesija” Kalesija održana radionica pod nazivom „Vršnjačko nasilje – prevencija vršnjačkog nasilja“, kao nastavak aktivnosti u okviru kampanje „Mart – mjesec borbe protiv svih oblika nasilja u odgojno-obrazovnim ustanovama Tuzlanskog kantona“.
Radionica je realizovana u saradnji sa OŠ”Kalesija” Kalesija, s ciljem podizanja svijesti učenika o prepoznavanju i prevenciji vršnjačkog nasilja, te značaju nenasilne komunikacije i pravovremenog reagovanja.
Aktivnost su realizovale Emina Ćatić, dipl. pedagog-psiholog i stručni saradnik u Centru za socijalni rad, i Meliha Mešanović, bachelor psihologije – pripravnik.
Zahvaljujemo se učenicima i menadžmentu OŠ “Kalesija” Kalesija na saradnji i aktivnom učešću.










